Всесвіт

Астрономи відшукали 63 нових гігантських радіогалактики

Астрономи зробили значний прорив, ідентифікувавши 63 нові гігантські радіогалактики, використовуючи дані першого радіооглядового дослідження FIRST. Ці колосальні системи характеризуються величезними лінійними розмірами, що перевищують 2,3 мільйона світлових років, пропонуючи унікальний погляд на процеси, що відбуваються поблизу надмасивних чорних дір. Їх дослідження було опубліковано в журналі research Notes Американського астрономічного товариства.

Зображення радіогалактики Лебідь а (представника джерел типу DRAGON), отримане системою телескопів VLT, NRAO

Гігантські радіогалактики є одними з найбільших окремих утворень у Всесвіті, які пов’язані електромагнітним полем. У центрах цих систем, протяжністю понад 0,7 мегапарсека, знаходяться надмасивні чорні діри. Ці чорні діри дуже активні, поглинають матерію і виробляють релятивістські струмені. Коли ці струмені взаємодіють з міжгалактичним газом, вони нагрівають його, створюючи великі області, що випромінюють в радіочастотному спектрі, відомі як радіопелюстки або радіовуха.

Виникнення таких галактик є предметом різних теорій. Їх струмені можуть бути більш енергійними, ніж ті, що знаходяться в типових радіогалактиках, вони можуть бути древніми радіогалактиками або вони можуть існувати в середовищах низької щільності.

Ці галактики дають уявлення про механізми прискорення частинок поблизу надмасивних чорних дір та властивості навколишнього середовища. Однак ідентифікація гігантських радіогалактик є складним завданням через необхідність відрізняти їх від інших типів радіоджерел. Багато з них є дводольними радіоджерелами (DRAGN, подвійне радіоджерело, пов’язане з ядром Галактики), які можуть відображатися в каталогах як окремі об’єкти, а не як єдина система.

Команда під керівництвом Сорена Рамдхані з Університету Вісконсін-Медісон повідомила про відкриття 63 гігантських радіогалактик. Вони використовували алгоритм DRAGNhunter в даних першої зйомки (слабкі зображення радіо неба на відстані двадцяти сантиметрів), проведеної наземною системою радіотелескопів VLA. Алгоритм шукав потенційні джерела DRAGN, а потім ідентифікував їх можливі батьківські галактики, використовуючи дані з каталогу інфрачервоних спостережень AllWISE.

Найвіддаленіша з цих нещодавно відкритих гігантських радіогалактик, DELS J225125.27-025451. 8, має лінійний розмір 0,92 мегапарсека і червоне зміщення 1,32. Найближчим є SDSS J001403.56 + 053008.1, з червоним зміщенням 0,51 і розміром 0,84 мегапарсека. Найбільша галактика у вибірці, DELS J093016.68+114241.4, має розміри 1,21 мегапарсека, тоді як найменша – 0,7 мегапарсека.

Це відкриття випливає з попередніх повідомлень про добровольців, які допомагали вченим ідентифікувати п’ять нових гігантських радіогалактик, демонструючи безперервні спільні зусилля з розгадування таємниць Всесвіту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button