Наука

Вчені знайшли ефективний спосіб захисту від укусів комарів

Американські вчені знайшли незвичайний спосіб захисту людини від укусів комарів. Для цього необхідно створити парфуми або захисні засоби, які відключають у цих комах певний рецептор.

Він отримав назву Ir8a. Це нюховий рецептор, що реагує на певні кислоти, що містяться в поті людини. Запах подібних речовин не тільки приваблює комарів, але і дозволяє їм ідентифікувати людину. Науковці зазначають, якщо у цих комах даний рецептор пошкоджений або його відключили через генетичний код, то їх інтерес до людей знижується приблизно на 50%.

Відкриття дослідників можна використовувати як для захисту, так і для нападу. Молочна кислота, виділена вченими як основний фермент, що цікавить комарів, може бути принадою. Це дозволить їм створити більш ефективні пастки для цих набридливих комах.

Американські вчені відзначають, на даному етапі дослідження всі зміни відбуваються в лабораторних умовах, і вони «вручну» відключають комарам ген Ir8a. Незважаючи на це, вони налаштовані досить оптимістично. У майбутньому фахівці планують створити спеціальні парфуми або інші засоби, що роблять захист від комарів більш ефективним. Вчені відзначають, що у них є безліч шляхів, по яких вони можуть піти для того, щоб вирішити наявну проблему з допомогою тих знань, що вони нещодавно отримали.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button