Людина

7 трюків, які допоможуть впоратися зі стресом на роботі

Кожен четвертий дорослий називає роботу джерелом стресу номер один у власному житті. Навіть найулюбленіша справа може перетворитися на стрес-фактор і сильно підірвати здоров’я — тому так важливо навчитися боротися з нервовим напруженням на робочому місці.

7 трюков, которые помогут справиться со стрессом на работе

Не відмовляйтеся від відпустки

Це найважливіше правило. Нещодавнє дослідження підтвердило: люди, які пропускають щорічну відпустку, у підсумку на третину підвищують ризик розвитку таких захворювань, як інфаркт, інсульт, інфаркт і діабет другого типу. Дуже здорово, якщо у вас є можливість відпочивати кілька разів на рік, але якщо не виходить, то не відмовляйтеся хоча б від однієї відпустки.

Розділяйте роботу і дім

Не обговорюйте з колегами домашні і сімейні турботи, а також постарайтеся залишати робочі проблеми в офісі, коли збираєтеся додому. Важливо чітко розмежувати домашню та робочу сфери і намагатися не думати про домашні проблеми, перебуваючи в офісі, і навпаки.

7 трюков, которые помогут справиться со стрессом на работе

Робіть перерви

Використовуйте обідню перерву, щоб змінити обстановку: ідеально, якщо є можливість провести цей час на свіжому повітрі, трохи прогулятися. Якщо немає, намагайтеся хоча б вийти в інше приміщення — навіть така невелика зміна обстановки перезарядить вас і допоможе зняти стрес, що накопичився за півдня.

Не забувайте про фізкультуру

Невелика «виробнича гімнастика» піде на користь не тільки вашому фізичному здоров’ю, але і психічному: щогодини робіть невелику перерву, щоб зробити розминку. Потягування, нахили, прогулянки (хоча б по коридору), а якщо є можливість, то і більш серйозні вправи на кшталт присідань і стрибків — все це допоможе вам відчути себе краще.

Пийте

Ще один дуже простий і дієвий спосіб боротьби зі стресом — звичайна вода. Поставте поруч з робочим місцем пляшку з чистою водою і протягом дня пийте з неї маленькими ковтками. Найкраще робити це не на ходу, а виділяючи для пиття хвилинні перерви, протягом яких постараєтеся сконцентруватися на процесі і відволіктися від усього іншого. До речі, це проста вправа відмінно допомагає перебудуватися і по-новому подивитися на яке-небудь особливо вперте завдання.

7 трюков, которые помогут справиться со стрессом на работе

Відмовтеся від соцмереж

Всі ми час від часу «зависаємо» в соцмережах в робочий час — щоб переключитися з однієї задачі на іншу або просто дати собі трохи відпочити. Однак у цей час замість відпочинку наш мозок на високій швидкості опрацьовує дуже багато інформації — і в результаті ми не тільки не відпочиваємо, але і повертаємося до роботи ще більш втомленими, ніж зазвичай. Щоб дійсно «перезавантажитися», використовуйте перерву для прогулянки, невеликої гімнастики або дихальних вправ — самі здивуєтеся, наскільки свіжими ви будете почувати себе в кінці робочого дня.

Гуляйте після роботи

Навіть якщо погода не дуже хороша, постарайтеся протриматися хоча б 5 хвилин (а краще 15). Протягом цього часу постарайтеся сконцентруватися на рухах та диханні (глибокому і розміреному), уявіть, як всі робочі турботи вилітають з вашої голови і відпочивайте.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button