Технології

Елон Маск порівняв штучний інтелект з неконтрольованим демоном

Відомий бізнесмен і засновник компаній Tesla Motors і Space X Елон Маск заявив про серйозну загрозу, яку може становити для людства штучний інтелект.

В ході великого виступу Маска на ювілейному симпозіумі Массачусетського технологічного інституту бізнесмена запитали про те, що він думає щодо перспектив створення штучного інтелекту. Маск відповів, що ця сфера потребує особливої обережності, оскільки штучний інтелект є “головною загрозою існуванню людства”.

06-11-14-foto-cikavosti550x310-2

“Я все більше схильний вважати, що необхідно задуматися над регулюванням цього питання на державному та міжнародному рівні. Це дасть нам впевненість в тому, що ми не здійснюємо жахливу помилку. Створюючи штучний інтелект, ми фактично закликаємо демона. Ви знаєте ці історії, в яких герої зі святою водою напоготові вимальвують пентаграму і викликають демона. Так, вони впевнені, що зможуть його контролювати, але це не так “, – сказав Маск.

На питання про те, чи можна очікувати, що абстрактний робот HAL9000 не відправиться до Марса, Маск відповів, що HAL9000 не йде ні в яке порівняння з тим штучним інтелектом, про який йде мова.

[box type=”shadow”]Робот HAL9000 – персонаж знаменитого фантастичного роману Артура Кларка “2001: Космічна одіссея”. За сюжетом роману робот, який володів штучним інтелектом, вийшов з-під контролю і був відключений астронавтом Дейвом Боумену, який ледь не загинув через дії робота. Перед цим HAL9000 змушений був убити іншого члена експедиції.[/box]

Відзначимо, що Елон Маск не вперше заявив про серйозну небезпеку, яку, на його думку, може представляти штучний інтелект. Так, на початку серпня бізнесмен звернув увагу читачів свого мікроблогу в Twitter на книгу “Суперінтелект” Ніка Бострома, зазначивши, що штучний інтелект може бути небезпечнішим від ядерної зброї.

В лютому 2014 відомий футуролог Реймонд Курцвейл заявив, що комп’ютери зможуть освоїти людську мову і перевершать людей інтелектом вже до 2029 року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button