Людина

Вчені знайшли головний мінус інтервального голодування: воно може підвищувати ризик передчасної смерті

Про переваги інтервального голодування свідчили десятки наукових досліджень, і про його недоліки залишалося лише здогадуватися. Однак вчені з Центру медичних наук Університету Теннессі вперше відкрили завісу цієї таємниці: виявляється, такий вид дієти пов’язаний з підвищеним ризиком смерті у людей старше 40 років.

Практика відмови від їжі протягом певного періоду часу вважається звичною для багатьох людей, але вона може бути не такою корисною, як належало раніше.

Результати нового дослідження суперечать багатьом попереднім: раніше вчені з США пов’язали інтервальне голодування зі збільшенням тривалості життя. Інше дослідження демонструє здатність такої дієти запобігати діабету. Проте, автори останнього звіту переконані, що у всього є негативна сторона. За їхніми словами, пропуск їжі пов’язаний з більш високим ризиком смерті від серцево-судинних захворювань.

Дослідники переконані, що при триразовому харчуванні, час між прийомами їжі має бути не більше 4,5 годин. Інакше це може повільно привести вас до смерті.

Експерти провели велике опитування серед американців на тему їх щоденного раціону і проаналізували причини смертей понад 24 000 людей у віці 40 років і старше, які брали участь в Національному обстеженні здоров’я і харчування в період з 1999 по 2014 рік.

Дослідники виявили, що люди, які їли менше трьох разів на день (а це близько 40% учасників спостереження) мали загальні характеристики: відсутність вищої освіти, низький дохід, зловживання алкоголем і куріння. Це навело на думку, що пропуск декількох прийомів їжі означає отримання недостатньої кількості енергії, а це може знизити здатність організму засвоювати глюкозу. Зрештою, такий збій може привести до пошкодження метаболізму і інших серйозних проблем зі здоров’ям.

Тому якщо ви раптом зважитеся кардинально змінити свою систему харчування, гарненько обміркуйте всі «за» і “проти” і обов’язково проконсультуйтеся з лікарем!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button