Земля

Виявлено незвичайний новий вид карликового морського коника

Причому те, що він новий, ще не найголовнішою новиною. Вид виявили біля берегів Африки, в 8000 кілометрів від найближчого місця, де до цього зустрічали карликових морських коників.

Graham Short, Louw Claassens, Richard Smith, Maarten De Brauwer, Healy Hamilton, Michael Stat, David Harasti. СС BY 4.0.

Відкриття було зроблено ще в 2017 році інструктором з дайвінгу Саваною Налу Олівер, яка натрапила на незвичних для цієї місцевості риб, вивчаючи водорості в затоці Сордвана на східному узбережжі ПАР. Зроблені дайвером фотографії коників через рік потрапили до канадського морському біологу Річарду Сміту, після чого той разом з колегами зібрав на глибині приблизно 15 метрів кілька зразків нового виду.

Риби були ретельно вивчені аж до проведення генетичного аналізу та комп’ютерної томографії, і днями в журналі ZooKeys вийшло докладний опис нового виду, що отримав назву Hippocampus nalu — в честь Савани Налу Олівер, яка його виявила. Друга назва виду — африканський або ж сордваннський карликовий морський коник.

Головна його особливість полягає в місці проживання. Науці досі було відомо сім схожих видів карликових морських коників, але всі вони живуть на сході Індійського і західної частини Тихого океану. Біля узбережжя Африки нічого подібного ще не зустрічали, і тому Річард Сміт каже, що це все одно що знайти кенгуру в Норвегії.

За своїм розміром — 22 міліметри — і будовою африканський коник схожий з іншими карликовими видами за винятком того, що шипи на спині мають гострі, а не плоскі закінчення. Але при цьому він більш міцний — в Сордваннській затоці сильні хвилі та течії, і Hippocampus nalu, який живе біля дна у водоростях, досить легко переносить постійне «шліфування» піском і дрібною галькою. За словами біологів, його східні побратими, що живуть в спокійній воді біля коралових рифів, значно ніжніші.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть