Земля

Вчені з’ясували хто вбив творців Стоунхенджа

У виданні The Guardian опублікований дуже цікавий матеріал, що розповідає про долю творців Стоунхенджа — кам’яної мегалітичної споруди в графстві Уїлтшир (Великобританія). Він розташований приблизно в 130 км на північний захід від Лондона, в 3,2 км на захід від міста Еймсбері і в 13 км на північ від Солсбері.

Стоунхендж включає в себе кільцеві і підковоподібні споруди, побудовані з великих менгірів, — примітивних мегаліт у вигляді грубо обробленого каменю. Призначення Стоунхенджа до цих пір точно невідомо: багато хто вважає, що він був культовим місцем поховання. Але однією загадкою, схоже, стало менше.

Міжнародна група вчених провела аналіз приблизно мільйона однонуклеотидних поліморфізмів в ДНК 170 стародавніх мешканців Європи, що мешкали в проміжку між 4,7 і 1,2 тис. років до н. е. Приблизно в 2800 рр. до н. е. в континентальній Європі зародилася культура дзвоноподібних кубків. Особливістю її поширення на Британських островах було те, що представники цієї культури дуже швидко заміщали місцеве населення.

Генетичний аналіз зразків ДНК людей, які мігрували на територію сучасного графства Уїлтшир (де і знаходиться Стоунхендж), показав, що вони є вихідцями з території, де зараз знаходяться Нідерланди. Після цього переселення ДНК творців Стоунхенджа майже перестала зустрічатися на території Уїлтшир. Це, на думку вчених, говорить про високу ймовірність винищення місцевого населення загарбниками, хоча слідів кровопролитних битв поки не знайдено.

Секрети стародавнього кам’яної мегалітичної споруди корінні жителі забрали з собою. Втім, остаточні висновки вчені зможуть зробити після нових експериментів, які передбачають збільшення вибірки.

Ученые выяснили кто убил создателей Стоунхенджа

Традиція дзвоноподібних кубків / ©The Guardian


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button