Екологія

Як зміна клімату впливає на льодовики Антарктиди й Азії

Глобальне потепління справляє помітний вплив на звичний нам світ. Одним з найбільш серйозних наслідків цих змін є танення льодовиків.

Обсерваторія Землі НАСА опублікувала супутникові знімки, які показують льодовики у двох частинах світу, Антарктиці та Азії, відреагували на підвищення середньої температури.

Ученим давно відомо, що західна частина Антарктиди втрачає крижаний покрив, але досі вважалося що льодовики в східній її частині є більш стабільними. Ті хто заперечує глобальне потепління навіть говорили про те, що Східна Антарктида іноді нарощує крижаний покрив, тим самим намагаючись підірвати авторитет наукових досліджень, що вказують на серйозність наслідків потепління.

Але, зовсім нещодавно, вчені виявили, що Східна Антарктида також систематично втрачає крижаний покрив, хоч і не так швидко, як Західна. Наприклад, льодовик Тоттен, найбільший у Східній Антарктиді, з 2009 року скорочується на 25 сантиметрів у рік, що, за даними Обсерваторії Землі, у два рази швидше, ніж раніше. Танення льодовиків сприяє підвищенню рівня моря, що, у свою чергу, призводить до більш частих повеней у всьому світі.

Как изменение климата влияет на ледники Антарктиды и Азии
Карта, що показує швидкість, з якою льодовики Східної Антарктиди рухаються до моря, (на основі даних, отриманих з супутників Landsat НАСА)

Між тим дослідники, що займаються вивченням льодовиків в горах Азії виявили, що рух льодовиків сповільнюється. Більшість льодовиків в цьому регіоні стоншуються, як і в Антарктиді. На швидкість руху льодовиків впливає безліч факторів, але в даному випадку вчені виявили, що основною причиною стало те, що гравітація не робить настільки сильного впливу на витончення шару льоду. Гірські льодовики Азії живлять річки Інд і Янцзи, тому більш повільний рух льодовиків може призвести до зменшення обсягів прісної води для Китаю, Індії та Пакистану.

Как изменение климата влияет на ледники Антарктиды и Азии
Зміна швидкості руху льодовиків в горах Азії


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button