Людина

Газовані напої підвищують ризик розвитку інфаркту, інсульту і діабету

Вживання всього двох банок солодких газованих напоїв на день збільшує ризик розвитку ожиріння, діабету 2 типу та хвороб серця, попереджають американські вчені з Гарвардської школи громадської охорони здоров’я. Фахівці, які вивчили наслідки впливу на здоров’я підсолоджених напоїв, закликають до прийняття термінових заходів, щоб зменшити споживання напоїв, що містять фруктозу, кукурудзяний сироп або сахарозу.

a528efab3d6573b7a584983e0b86b32f

У ході дослідження було встановлено, що вживання 1 або 2 порцій газованої води в день було пов’язано зі збільшенням ризику розвитку діабету 2 типу на 2%, збільшенням ризику розвитку серцевого нападу або смертельного захворювання серця на 35% і збільшенням ризику розвитку інсульту на 16%.

У той час як споживання підсолоджених напоїв помірно знизилася протягом останнього десятиліття, вони як і раніше є одним з головних джерел споживання цукру в США, повідомляють експерти. Відповідно до цифр, половина населення США споживає ці напої кожен день, і 1 з 4 людина отримує, принаймні, 200 калорій в день з них, при цьому 5% людей споживають більше 500 калорій в день – еквівалент 4 банок содової.

Глюкоза, ще один компонент цукру, легко всмоктується з шлунково-кишкового тракту в кров, де вона транспортується через дію інсуліну на клітини організму, які будуть використовувати її в якості палива. Фруктоза, з іншого боку, метаболізується в печінці, де вона може бути перетворена в жирові сполуки, звані тригліцеридами. Це може призвести до жирової хвороби печінки і виникнення резистентності до інсуліну, що є ключовим фактором ризику розвитку діабету і серцево-судинних захворювань. Надмірне споживання фруктози може також призвести до підвищення рівнів сечової кислоти в крові, що пов’язано з високим ризиком подагри – болючим запальним артритом.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button