Технології

У Канаді створюють плащ невидимку

Вчені з Національного науково-дослідного інституту в Канаді винайшли прилад, який наділяє об’єкти широкосмуговою невидимістю. Принцип роботи пристрою вони опублікували в журналі Optica.

Відмінність нового винаходу від всіх інших в тому, що він виробляє зворотній перерозподіл кольорів. Дослідники пояснили механізм дії на прикладі об’єкта, що пропускає зелене світло. За звичайних обставин детектор вловив би колір, але у випадку з новим приладом цього не відбувається.

Коли весь спектр світла потрапляє на пристрій, воно виділяє один колір, у даному випадку зелений, і маскує його іншим, наприклад, синім. Світло проходить крізь об’єкт, і тоді друга частина перетворює спектр в початковий, що і робить об’єкт невидимим.

«Ми здійснили прорив в області маскування — зробили об’єкт повністю невидимим при реалістичному широкосмуговому освітленні. Світлова хвиля пройшла через об’єкт без будь-яких видимих спотворень, так, ніби його і не було», — розповів професор Хосе Азана, який працював над проектом.

Під час експерименту об’єкт освітлювали тільки з одного боку, але теоретично ця технологія зможе приховати предмет і при множинних джерелах світла. За словами вчених, розробка такого приладу — це перший крок до створення плаща-невидимки.

Кнопка «Наверх»
Закрыть