Здоров'я

Вчені знайшли тісний зв’язок між тривожними розладами і виразковою хворобою

Виразкова хвороба – це захворювання, при якому в шлунку і (або) 12-палій кишці людини утворюються дефекти (виразки). Це може призводити до кровотеч і навіть смерті. Недавнє відкриття показало, що в більшості випадків виразкова хвороба викликана бактерією Helicobacter pylori. Дослідники з Нью-Йоркського Університету з’ясували: існує зв’язок між даним захворюванням та тривожними розладами, передає Science World Report.

foto_cikavosti_02.09.2014-07_resized

Дослідник Фарах Таха розповідає: “Наша команда спеціалізується на депресії та тривожних розладах. Відповідно до біопсихосоціальної теорії, ми вважаємо, що виразка навряд чи виникає з якоїсь однієї причини. У цього захворювання складна багатофакторна природа. Є люди з виразками, у яких немає бактерії Helicobacter pylori, а є люди, у яких є бактерія, але немає виразки”.

Читайте також: У молодого покоління з’явилася нова хвороба

Для свого дослідження вчені використовували дані опитування, в якому взяли участь більше 2000 чоловік. Вони шукали зв’язок між тривогою і виразковою хворобою. Дослідники врахували такі чинники, як жорстоке поводження з дітьми, пасивне куріння, невротизм і демографічні характеристики (вік, сімейний стан, стать, освіта і дохід). Вони також розглянули куріння і наркоманію як фактори, що посилюють взаємозв’язок тривоги і виразки. Жоден з вищевказаних факторів не впливав на виявлену кореляцію. Вчені планують продовжувати свої дослідження і знайти механізм, який є причиною даного зв’язку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button