Здоров'я

Німецькі лікарі пояснили, які нетипові симптоми хворої підшлункової залози

Багато хто недооцінює захворювання підшлункової залози, хоча вони можуть привести до смерті. Ось як захистити життєво важливий орган і які ознаки можуть вказувати на його захворювання, розповіли німецькі медики. Повідомляє gastrojournal.

Небагато людей знають, для чого важлива підшлункова залоза. Вона працює цілодобово і формує наступне:

– До трьох літрів травного секрету з численними ферментами, що розщеплюють їжу,

– Бікарбонат для нейтралізації соляної кислоти, що додається в їжу в шлунку через органи травлення,

– Гормони інсулін і глюкагон регулюють метаболічні процеси цукру.

«Перш за все, регулювання рівня цукру в крові має життєво важливе значення серед цих функцій», – підкреслює Хана Альгюль, директор онкологічного центру клініки Рехтс-дер-Ізар в Мюнхені.

Добре відомі перші ознаки найпоширенішого захворювання підшлункової залози — діабету: підвищена спрага, часте сечовипускання та порушення зору. Потім можна зробити прості аналізи крові, щоб швидко визначити, чи присутній діабет, і розпочати відповідне лікування хронічного захворювання.

Ознаки хвороби часто невірно тлумачать

Два інших захворювання підшлункової залози — панкреатит і карцинома підшлункової залози — проявляються досить неспецифічним болем.

«Оскільки цей орган знаходиться глибоко в черевній порожнині, за животом і на хребті, часто виникає біль в спині», – повідомляє Хана Альгюль.

Цей симптом можна легко прийняти за проблеми з міжхребцевими дисками або щось подібне. Точно так же може бути біль, який помилково приписують шлунку.

Крім передбачуваних болів в спині й шлунку, є ще один симптом, типовий для панкреатиту і раку підшлункової залози: хвора підшлункова залоза здавлює жовчні протоки. Обструкція жовчної протоки призводить до пожовтіння очних яблук і шкіри.

При появі будь-якого симптому треба звернутися до гастроентеролога.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button