Технології

Паливо майбутнього будуть робити з води за допомогою сонячного світла

Австралійські вчені ще на крок наблизилися до створення технології, яка дозволить перетворювати воду і сонячне світло в ефективне водневе паливо.

Команда з Національного університету Австралії успішно відтворила білок, який використовує енергію сонячного світла, щоб створити біологічні системи – так само, як це роблять рослини. Дослідники виявили, що білок проявив “електричне серцебиття”, яке є ключем до фотосинтезу – процесу перетворення сонячного світла в кисень і енергію, що рослини використовують для живлення своїх систем.
foto_cikavosti_06.09.2014-06_resized

Як зазначає доктор Кастурі Хінгорані, що керував дослідженням, відкриття може зробити революцію на паливному ринку, оскільки на відміну від обмежених запасів вуглеводнів, вода і сонячне світло є в необмежених кількостях.

“Це захоплююча перспектива використовувати їх для створення водню, і робити це дешево і безпечно”, – сказав учений.

Потенційно паливо на його основі здатне замінити нафтопродукти. Вчені давно відзначали перспективність водню, як палива, і він вже зараз використовується для запуску космічних апаратів. Тим не менш, до цього процес отримання рослинами водню шляхом розщеплення води був погано вивчений.

Читайте також: Сонячне світло допоможе виготовити ракетне паливо

“Система використовує природний білок і не має потреби в батарейках або дорогих металах, тобто вона може бути доступна навіть країнам, що розвиваються”, – сказав доктор Хінгорані.

Співавтор дослідження професор Рон Pace каже, що отримані ними результати відкривають нові перспективи виробництва водню в якості дешевого і чистого джерела палива.

“Це перший крок на шляху цілої низки відкриттів, таких як створення високоефективного палива або уловлювання атмосферного вуглецю”, – заявив учений.

Професор Pace говорить, що велику кількість водневого палива, виробленого в ході штучного фотосинтезу, може змінити економіку.

“Це безвуглеводне паливо, по суті, нескінченне. Сонячне світло є надзвичайно поширеним, вода, яка є сировиною, також є скрізь. Найголовніше, що після використання палива ми знову отримуємо воду”, – сказав він.

Читайте також: Вчені: паливом для нових автомобілів буде вода

Вчені використовували білок під назвою феритин, який зазвичай є майже у всіх живих організмів і часто зберігає залізо. Нове дослідження вчених стало продовженням роботи доцента Варвіка Хіллера, який керував дослідницькою групою до своєї смерті від раку мозку на початку цього року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button