Здоров'я

Як не захворіти на застуду та грип: найпростіші поради

Прості поради, що дозволяють не захворіти на застуду та грип, також можуть забезпечити ефект профілактики коронавірусної інфекції.

Photo by Miguel . Padrin from Pexels

Лікарі на питання про те, як не захворіти в сезон застуди та грипу, відповідають насамперед «зробити щеплення». Медики пояснюють, що сучасні вакцини спрямовані на розвиток імунітету від хвороб і в цій справі відсутні конкуренти. Але, крім щеплення, важливо дотримуватися інших правил, які допомагають зберегти здоров’я, тим більше, що вони бувають дуже простими. Не варто забувати: той же грип налічує різні види та підвиди, зроблене щеплення не завжди враховує його різноманіття.

Уникати людних місць. Збудники грипу і простудних захворювань дуже швидко поширюються в замкнутих просторах з великою кількістю людей. Якщо немає можливості уникнути перебування в такому місці, потрібно обов’язково скористатися маскою і не торкатися руками обличчя.

Мити руки кілька разів на день. Вірусні частинки осідають на різних побутових поверхнях, тому вкрай важливо мити руки з милом регулярно, кілька разів на день — особливо відразу після повернення додому з вулиці.

Правильно чхати. Необхідно прикривати рот. Правильно чхати в серветку, але якщо її немає, слід робити це в згин ліктя — в іншому випадку патогенні частки потраплять на руки і розлетяться навколо. Після використання серветки або хустки потрібно обов’язково вимити руки.

Не ходити в гості. Якщо потрібно на власні очі поспілкуватися з людиною, краще зустрітися на свіжому повітрі.

Провітрювати приміщення.
Недостатньо протирати простір навколо себе дезінфікуючими серветками, адже віруси грипу і застуди буквально знаходяться в повітрі. Час від часу потрібно виходити з кімнати, влаштовуючи наскрізне провітрювання на 10-15 хвилин.

Зберігати спокій.
Психологічна напруженість сприяє підвищенню концентрації стресового гормону кортизолу, що пригнічує функції організму, включаючи імунну. Це може стати причиною захворювання.

Отримувати вітамін D.
Його недолік може привести до ослаблення імунітету, що підсилює схильність сезонних хвороб. Один з найпростіших способів отримати вітамін — прогулянки на свіжому повітрі в сонячну погоду. Також заповнити важливу речовину допомагають деякі продукти — яєчні жовтки, яловича печінка, вершкове масло, молоко, жирні сорти риби.

Відмовитися від алкоголю. Постарайтеся утриматися від щовечірнього келиха вина — це допоможе не захворіти на застуду та грип. Любов до спиртного негативно позначається на стані дендритних клітин організму, що є життєво важливою структурою імунної системи. Вчені вважають, що саме ця особливість пояснює слабкий ефект вакцин, одержуваних людьми з алкогольною залежністю.

Натхнення: www.medikforum.ru

Кнопка «Наверх»