Технології

Фізики створили «плащ-невидимку», що приховує об’єкти від хвиль води

Розробляючи сучасні «плащі-невидимки», вчені зазвичай намагаються приховати об’єкти від електромагнітних хвиль, включаючи видимі. Для цього створюються різні метаматеріали, тонка структура яких надає їм нові незвичайні властивості, такі як негативний коефіцієнт заломлення, що дозволяє хвилям огинати прихований за ними невеликий предмет.

«Плащі» з більш розвиненою структурою теоретично можуть вкривати і більш серйозні об’єкти — від більш масштабних хвиль, включаючи акустичні та сейсмічні. Тривають роботи і над структурою, відповідною для перенаправлення звичайних морських хвиль. В свіжому номері журналу Physical Review Letters опубліковані відразу дві статті, присвячені таким «гідродинамічним плащам-невидимкам».

Автори першої публікації, китайські вчені з Пекінського і Сяменьского університетів, масштабували одне з рішень, перш знайдених для електромагнітних хвиль. Вони використовували кілька вузьких рейок, встановлених вздовж напрямку поширення хвилі і поступово підвищуються до середини рельєф дна, завдяки чому в центральній ділянці хвилі зникають повністю.

Інший підхід до створення аналогічного «плаща-невидимки» продемонстрували фізики Сеульського національного університету. Вони сконструювали кільце з 523 вертикально встановлених циліндрів, які відхиляють водяні хвилі і дозволяють прихованому в центрі предмету абсолютно не відчувати опору від набігаючих хвиль. В майбутньому подібні системи допоможуть уповільнити руйнування берегової інфраструктури, знизити витрати енергії на рух суден.

Кнопка «Наверх»
Закрыть