Технології

До Місяця можна буде долетіти всього за 4 години

Протягом усього минулого року було багато суперечок щодо електромагнітного індукторного двигуна, відомого як «EM Drive». Це нереальний з логічної точки зору пристрій, розробка якого раніше знаходилася в стадії експерименту, стало справжнім викликом загальній думці вченого світу.

fe3548b2b085f33b31090ceba8ce20bc

Ідея створення «EM Drive» сильно збуджує уми, оскільки цей двигун володіє колосальною тягою, завдяки якій гіпотетично здатний доставити людину на Марс всього за 70 днів, без всякого дорогого ракетного палива. Він рухається за рахунок мікрохвиль, що коливаються всередині герметичної капсули взад-вперед, і саме цей ефект робить двигун настільки надзвичайно потужним і в той же час, настільки неправдоподібним.

Справа в тому, що це приголомшливо ефективне джерело рушійної сили суперечить одному з основних фізичних законів – закону збереження імпульсу. Цей закон говорить, що для того, щоб предмет отримав імпульс руху вперед, якийсь пропелент повинен бути викинутий з таким же імпульсом у протилежному напрямку. З цієї причини, коли на початку 2000-х британський вчений Роджер Шоуер створив прототип «EM Drive», ідея подібного двигуна була в основному висміяна і викинута з поля зору наукового світу.

Однак, кілька років потому група китайських дослідників вирішила побудувати свою власну версію пристрою і, на загальний подив, він насправді запрацював. Тоді американський винахідник також зробив щось подібне і переконав дослідницьку групу НАСА «Eagleworks Laboratories» під керівництвом знаменитого Гарольда «Сонні» Уайта, провести експеримент. Інженери НАСА зрештою визнали, що двигун дійсно працює. І нарешті, знаменитий Мартін Таджмар, глава німецького Інституту аерокосмічного інжинірингу при Технічному університеті в Дрездені, який проводив досліди з власним електромагнітним двигуном, також отримав підтвердження, що він здатний генерувати тягу, втім, з нез’ясовних на сьогоднішній день причин.

Таджмар виклав свої висновки під час форуму Американського інституту повітроплавання та космонавтики, що відбувся у Флориді 27 липня 2015. Він провів масштабну роботу з експериментального тестування революційних електромагнітних двигунів, таким чином, його висновки представляють велику цінність в якості чергового незалежного підтвердження працездатності «EM Drive».

Що найбільш важливо, його система генерувала кількість тяги, яка відповідає прогнозам Шоуера і в кілька тисяч разів перевищує цей показник для ракети з фотонним двигуном.

Читайте також: 

Які можуть бути наслідки появи в арсеналі людства такого двигуна? Звичайно, важко утриматися від спекуляцій на тему, наскільки революційним може виявитися це відкриття для планети Земля, однак, швидше за все варто дочекатися публікації результатів, які Шоуер має намір, згідно з повідомленнями, опублікувати всього через кілька місяців.

Таким чином, цілком може виявитися, що для пояснення, яким чином працює цей двигун, доведеться змінити деякі з базових законів фізики. Однак якщо це відкриє людству двері до подорожей по всій Сонячній системі, і, що ще більш важливо, за її межі, така жертва видається цілком виправданою і буде охоче принесена.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button