Здоров'я

Лікарі: Прикладання льоду до ударів може принести більше шкоди, ніж користі

Американські лікарі повідомляють про шкоду, яку можна нанести при прикладанні льоду після ударів. Зокрема, рекомендувалося утримаються від холодних компресів при розтягненні зв’язок.

Прикладання льоду з компресами до забитого місця або травми є стандартним лікуванням від деформацій розтягнень, що часто пропонується фізіотерапевтами і парамедиками. Також нібито допомагає підняття ніг, які найчастіше страждають від пошкоджень. Ідея полягала в тому, щоб скоротити запалення навколо суглоба, яке розглядалося, як “ворог” одужання. Такий підхід спантеличує травматологів. Сучасна наука давно довела, що немає доказів стимуляції загоєння за допомогою холоду.

Тепер же нові дані показали, що пакет з льодом може уповільнити власні природні механізми зцілення тіла і затримати відновлення. Про це кажуть австралійські вчені з Університету Сіднея. Зниження болю в подібний спосіб допомагає, оскільки низькі температури звужують вени навколо розтягнутих зв’язок і уповільнюють кровотік в місце пошкодження, в той час, як підвішений стан виштовхує рідину з суглоба. Але це також заважає лікуванню.

Деякі вчені підозрюють, що запалення може бути ключовим елементом відновлення. Організм таким чином посилає імунні клітини в пошкоджену область.

“Теорія полягає в тому, що людям потрібні нові клітини і нова кров для організації процесу загоєння. І вони обмежують це з використанням льоду”, – говорить Доктор Рейчел Мюррей, провідний автор дослідження.
Водночас рекомендується проста програма для реабілітації після розтягування: потрібно як можна швидше почати ходити, а потім поступово опрацьовувати пальці ніг, підйомами литок і фізичними вправами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button