Главная / Всесвіт / Кассіні допоміг вивчити крижані супутники Сатурна

Кассіні допоміг вивчити крижані супутники Сатурна

Наукові дослідження космічного апарату «Кассіні» допомогли більш детально вивчити найбільш цікаві природні супутники Сатурна.


Буквально один тиждень відокремлюють автоматичну міжпланетну станцію » Кассіні до її фінального драматичного занурення в атмосферу Сатурна, що спричинить за собою не тільки завершення місії, але й загибель космічного апарату.

Завдяки місії «Кассіні», вчені змогли зібрати досить багато інформації про загадкові крижані супутники другого за величиною газового гіганта в нашій Сонячній Системі.

На думку планетологів і космічних біологів, крижані супутники планет є одними з найбільш підходящих для цілей пошуку мікробного життя за межами Землі. Крижані місяця ймовірні наш кращий приціл у знаходженні мікробів. У них є джерело тепла, а саме приливні взаємодії з батьківською планетою, в даному випадку з Сатурном. Спостереження Кассіні з орбіти показали нам наявність гейзерів, озер і океанів, а також ознаки інших рідин на поверхні і глибоко в надрах цих супуників.

За час своєї місії Кассіні виявив понад 101 гейзера на поверхні Енцелада, зміну сезонів і вуглецеві озера на Титані, тонку атмосферу зі суміші кисню і вуглекислого газу на Реї, таємничі червоні дуги на Тефії і багато іншого, що стане доступним для широкої публіки в процес аналізу архівних даних місії.

 
comments powered by HyperComments