Наука

Вчений з Копенгагена виявив демона епілепсії на табличці з Ассирії

Вчений з Університету Копенгагена під час вивчення давньої глиняної таблички з Ассирії знайшов малюнок демона з рогами, хвостом і язиком змії, який насилає на епілепсію людей. В табличці описується, як боротися із захворюванням.

Про свою знахідку ассиріолог Троельс Панк Арбелл розповідає на сайті університету. Експерт досліджував таблички, що зберігаються в Берлінському музеї. Вчений виявив зображення, на яке раніше ніхто не звертав уваги. Як виявилося, він зміг виявити малюнок демона, який насилає на людей епілепсію. Його зобразили з рогами, хвостом і язиком змії. Відомо, що табличку виявили на території нинішнього Іраку, де раніше знайшли Ассирію. Ассирійці поклонялися богу Ашуру. Запис на табличці зроблений на діалектичній суміші двох зниклих мов семітської і аккадської.

Напис зроблений клинописом, на якій можна виявити, що деякі символи означають цілі слова чи звуки. Вчені змогли з’ясувати, що жителі Ассирії і Вавилона вважали захворювання явищами, які могли бути наслані богом, демоном або за допомогою чаклунства. На жаль, археологічні свідчення подібної практики відсутні донині. Однак знайдене зображення дає можливість дослідникам підтвердити зв’язок між малюнком демона і захворюванням, яке він насилає. В табличці описується, як боротися із захворюванням.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button