Всесвіт

Величезна кругла дуга виявлена поруч з Великою Ведмедицею

30-градусна дуга, ймовірно, є ударним фронтом, що розширюється від зірки, яка вибухнула близько 100 000 років тому.

Дивне, геометрично утворення, розташоване прямо перед Чашею Великої Ведмедиці. Але навіть при тому, що воно охоплює третину північного неба, ви ніколи не побачите цей круг візуально через свій телескоп.

Ультрафіолетова і вузькосмугова фотографія зафіксувала надзвичайно тонкий і слабкий слід дуги водневого газу.

Дуга, представлена на недавньому віртуальному засіданні Американського астрономічного товариства, ймовірно, є первозданною ударною хвилею, що розширюється від наднової, яка сталася близько 100 000 років тому, і вона є рекордсменом за своїми розмірами на небі.

Андреа Бракко (Паризький університет) і його колеги випадково натрапили на велику дугу Урсі, коли переглядали ультрафіолетові зображення отримані НАСА від апарату GALEX.

Грунтуючись на взаємодії газу з його оточенням, дослідники оцінюють, що дуга знаходиться приблизно в 600 світлових роках від нас.

Цікаво, що в міжзоряному просторі є дві добре відомі “дірки”, звані Lockman Hole і Extended Groth Strip, які, здається, лежать всередині міхура.

Ці “вікна” дали астрономам виключно незамутнені уявлення про міжгалактичний простір.

Враховуючи, що дуга має таку ідеальну форму, цілком ймовірно, що якась інша вибухова подія вже очистила область, коли цей фронт удару наднової пройшов через неї.

Однак вибух, можливо, зіграв свою роль у збереженні цих “вікон” відкритими.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button