Людина

Відновлювальна користь дієти: як регенерує наш організм

Людське тіло “за замовчуванням” знаходиться в режимі безперервної регенерації. Без цього процесу постійного оновлення клітин організм не зміг би існувати, проте деякі хвороби здатні порушувати регенеративні процеси. І ось тут здатні допомогти натуральні речовини, які не просто пригнічують симптоми захворювання (як це роблять ліки), а ще й сприяють самооновленню організму.

1. Нервові тканини

Широкий спектр сполук, які сприяють відновленню нервових тканин, міститься в куркумі, селері, чорниці, женьшені, шавлії, їжачнику гребінчастому, китайському плауні, чаї та каві.

2. Печінка

Гліциризин з кореня солодки відомий як потужний стимулятор відновлення маси і функцій печінки. Інші вкрай корисні для печінки речовини містяться в куркумі, орегано, корейському женьшені і ройбуші.

3. Бета – клітини підшлункової залози

Рослини, які стимулюють зростання виробляють інсулін бета-клітин – це джимнема лісова, кмин, куркума, авокадо, барбарис, диня, мангольд і броколі.

4. Вироблення гормонів

Деякі сполуки здатні стимулювати вироблення гормонів, одне з них — вітамін С. Потужний донор електронів, цей вітамін має можливість внести свій внесок в генерацію естрогену, прогестерону і тестостерону, виступаючи відмінним доповненням або навіть альтернативою гормональної терапії.

5. Клітини серця

Ще зовсім недавно вважалося, що серцева тканина не здатна до регенерації, проте тепер відомо, що існують речовини, здатні ефективно стимулювати утворення серцевих клітин. Це ресвератрол, який міститься в червоному вині, шкірці винограду, какао і горіхах, сибірським женьшені і гравілаті японському.

6. Хрящова тканина хребта

Куркума і ресвератрол покращують відновлення після травм спинного мозку, а кропива, риб’ячий жир, грейпфрут і морські водорості сприяють регенерації хрящової тканини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments