Земля

Величезна мережа “тунелів” була прихована в горах Перу майже 3 000 років: що там виявили (фото)

Храмовий комплекс в Чавін-де-Уантар названий на честь загадкового народу чавін, який жив на узбережжі Тихого океану і в Андах на території нинішнього Перу.

Археологи виявили комплекс прихованих проходів і галерей в глибині стародавнього храмового комплексу Чавін-де-Уантар в перуанських Андах. Експерти вважають, що стародавні люди використовували мережу камер і галерей в релігійних ритуалах.

Деякі з темних і ізольованих кімнат, можливо, використовувалися для сенсорної депривації. А деякі з більших галерей – для поклоніння ідолам, пояснює Джон Рік, археолог зі Стенфордського університету, який очолив дослідження.

“Викладені каменем проходи, коридори, кімнати, камери і ніші, досить великі, щоб через них можна було пройти. Ми точно можемо сказати, що галереї виконують найрізноманітніші функції, але всі вони пов’язані з ритуальною діяльністю» — зазначив експерт.

Деякі камери використовували для зберігання ритуального обладнання, в тому числі знаменитих різьблених декоративних труб, зроблених з гігантських раковин. Вчені припустили, що їх теж використовували в церемоніях.

Дві кам’яні чаші, одна з яких прикрашена головою і крилами Андського кондора, знайшли в галереї прихованого комплексу. Зображення люб’язно надано Джоном Ріком / Programa Chavin

Строго кажучи, нещодавно виявлені проходи не можна назвати тунелями, тому що їх не вирили в землі. Їх звели всередині величезного храмового комплексу, який стародавні люди будували поетапно між 1200 р. до н. е. і 200 р. до н. е.

Проходи були приховані більше 3 000 років. Тепер, через 15 років розкопок, в цілому вчені знайшли 36 галерей і пов’язаних з ними «тунелів». Останню мережу проходів виявили всього кілька років тому і не досліджували до цього року.

Храмовий комплекс в Чавін-де-Уантар названий на честь загадкового народу чавін, який жив на узбережжі Тихого океану і в Андах на території нинішнього Перу. Він знаходиться приблизно в 430 км на північ від Ліми, в гірській долині на висоті більше 3 000 м.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button