Наука

Велика частина заяв про дитячі суміші не підкріплена наукою

Правильне харчування в дитинстві знижує показники захворюваності та смертності, ризик хронічних хвороб і сприяє розумовому і фізичному розвитку. Багато людей годують малюків дитячими сумішами, однак, згідно з недавнім міжнародним дослідженням, не всі твердження на упаковках такого продукту підтверджені наукою.

Image by Dirk (Beeki®) Schumacher from Pixabay

Людське грудне молоко є найкращим варіантом, коли мова заходить про харчування немовлят. На жаль, деякі жінки не можуть годувати грудьми з медичних чи соціальних причин і змушені покладатися на дитяче харчування. Тому дуже важливо, щоб обрана дитяча суміш забезпечувала оптимальні поживні властивості.

Нещодавнє міжнародне дослідження вивчало заяви про здоров’я та харчування, зроблені між 2020 і 2022 роками щодо дитячих сумішей, доступних в Австралії, Канаді, Німеччині, Індії, Італії, Японії, Нігерії, Норвегії, Пакистані, Росії, Саудівській Аравії, Південній Африці, Іспанії, Великобританії та США.

Дослідники вивчили описи сумішей, які говорили про користь складу і про його благотворний вплив на здоров’я, ріст і розвиток немовлят. Всього вони проаналізували 757 сумішей дитячого харчування, які містили в середньому два твердження.

53% упаковок з одним/двома твердженнями говорили, що формула «допомагає/підтримує розвиток мозку і/або очей і/або нервової системи», 39% стверджували, що вона «зміцнює/підтримує здорову імунну систему», а 37% відзначали, що суміш «допомагає/підтримує ріст і розвиток».

На жаль, але 74% від усіх формул не мали ніякої наукової основи за своїми твердженнями. На жаль, більше половини (56%) продуктів, які були підтверджені науково, посилалися на дослідження з тваринами. Лише 14% посилалися на проспективні клінічні випробування.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button