Головна / Технології / Американці оголосили про створення бойових лазерів

Американці оголосили про створення бойових лазерів

Технологія лазерної зброї вже в достатній мірі відпрацьована і надійна, і військові можуть прийняти бойові лазери на озброєння в будь-який момент. Про це, як повідомляє Defense News, заявив директор відділу розробки систем спрямованої енергії компанії Lockheed Martin Пол Шеттак. За його словами, бойові лазери можуть встановлені практично на будь-яку платформу, включаючи машину, корабель або літак.

4a6340c9d0dd07164717c0e1d8a2d7ec

За даними американської компанії, мова йде про бойові лазери потужністю від 15 до 30 кіловат. Більш потужні системи все ще розробляються, причому їх розробка стримується й не стільки технічною стороною, скільки паралельними дослідженнями в різних областях, включаючи атмосферний вплив.

Крім Lockheed Martin готовим бойовим лазером має і американський авіабудівний концерн Boeing. Він розробив зброю потужністю 30 кіловат. До кінця року Lockheed Martin планує передати Армії США для випробувань бойовий лазер потужністю 60 кіловат.

Навесні минулого року американська компанія General Atomics Aeronautical Systems оголосила про створення тактичного бойового твердотільного високоенергетичного лазера HEL третього покоління. Лазерна система є модульною і може бути зібрана для потужності випромінювання в 75, 150 і 300 кіловат.

Зброя виконано в компактному корпусі і може бути встановлена на перспективному ударному безпілотному літальному апараті Avenger, розробка якого ведеться в інтересах Армії і ВМС США. До складу зброї входить модуль з лазерним генератором, літій-іонні акумуляторні батареї високої місткості і видаваної потужності і система рідинного охолодження.