Фото

Тварини і рослини, які живуть вічно (фото)

Світ влаштований таким чином, що все живе на планеті має свій життєвий цикл, що складається з народження, розвитку й смерті. Здавна люди намагаються обдурити смерть і відшукати еліксир безсмертя, але все марно. Однак є організми, які потенційно безсмертні і загинути вони можуть виключно від зовнішнього впливу, але ніяк не природною смертю. Пропонуємо познайомитися з деякими створіннями природи, які не відчувають ходу часу і при вдалому збігу обставин вони здатні до необмежено довгого існування.

(7 фото)


1. Сосна Брістлекон

Ці дерева росли ще в ті часи, коли на місці сучасної Туреччини розташовувалася Троя. Це дерево не тільки вважається одним з найстаріших на планеті, але у нього відсутні які-небудь ознаки мутаційного старіння, завдяки чому навіть найстаріші дерева виглядають досить молодими.

2. Молюск Хв

На березі Ісландії в 2006 році був знайдений викинутий на берег молюск, дата народження якого припадає приблизно на 1499 році. Вік молюска був визначений не лише за кількістю річних кілець зростання на оболонці, але і радіовуглецевим аналізом.

 


3. Корали

У водах Тихого океану зустрічаються корали, чий вік нараховує більше 4 тисяч років. Ці корали можна побачити у водах, що омивають Гавайські острови, а знайти їх можна на глибині від 300 до 500 метрів.


4. Гідра

Ще в 19 столітті ходили чутки про безсмертя гідри, але довести це змогли лише в кінці 20-го століття. Вдалося це Даніелю Мартінесу, який експериментальним шляхом продемонстрував, що деякі види гідр безсмертні завдяки своїй регенераційній здатності.


5. Медуза

Медуза виду Turritopsis nutricula здатна керувати власними генами, що дозволяє їй в момент небезпеки міняти стадію розвитку і повертатися до початкового стану, з якого потім вона знову починає рости. Загинути ці створіння можуть лише у разі зустрічі з хижаком.


6. Американський омар

Цей вид омарів має самовідновлюючі ДНК. Своєю вічною молодістю вони зобов’язані особливому ферменту теломераза, наявного в їх організмі. Вік найстарішого краба, виявленого вченими, досягав 140 років, і при цьому у нього не було жодних ознак старіння. Померти цей вид омарів може лише від зовнішніх причин.


7. Клітини HeLa

Цей вид клітин здатний ділитися нескінченну кількість разів і все це завдяки ферменту теломераза, який нарощує теломери на кінцях ДНК хромосом. На сьогоднішній день цей вид клітин активно використовується для вивчення раку, Сніду і безлічі інших хвороб і різних речовин.

Натхнення: daypic.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button