Всесвіт

Відео: американо-українська ракета Firefly Alpha успішно пройшла вогневі випробування

Компанія Firefly Aerospace провела статичний прожиг першого ступеня перспективної ракети-носія Alpha. Її старт може відбутися вже незабаром.

Firefly Alpha / © Firefly

Напередодні першого старту ракети Alpha, запланованого на вересень, американо-українська компанія Firefly Aerospace успішно провела вогняні випробування. Тести відбулися 18 серпня на базі Ванденберг, розташованої в Каліфорнії. Під час них двигуни першого ступеня працювали протягом 15 секунд.

Передбачається, що киснево-гасову ракету Firefly Alpha можна буде застосовувати для виведення на низьку навколоземну орбіту (НГО) вантажів масою до 1000 кілограмів.

Випробування Firefly Alpha / © Firefly

Alpha – лише перший крок в програмі компанії. В майбутньому вона хоче створити більш потужний носій Beta, який повинен виводити на НГО до 4000 кілограмів вантажів.

Раніше стало відомо, що Firefly Aerospace підписала угоду з SpaceX на запуск місячного посадкового модуля за програмою Artemis. Згідно з ним, ракету-носій Falcon 9 задіють для запуску безпілотного апарату Blue Ghost.

Blue Ghost / © Firefly Aerospace

Firefly Alpha заснували у 2014-му. Після банкрутства її придбав український підприємець Максим Поляков. Штаб-квартира знаходиться в Техасі.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button