Всесвіт

Чумацький Шлях виявився в два рази ширше, ніж вважали астрономи

Чумацький Шлях — це наш астрономічний будинок, але незважаючи на це нам досить важко дізнатися його істинні розміри. І тепер група вчених з’ясувала, що астрономи помилялися щодо розмірів нашої галактики.

Млечный Путь оказался в два раза шире, чем считали астрономы

Досліджуючи безпосередньо зірки, а не галактичну модель (як робили дослідники до цього), астрономи вирахували, що ширина диску нашої галактики близько 200 000 світлових років — тобто в два рази більше, ніж вважали ще десять років тому.

Астрономи вже давно знають, що Чумацький Шлях — це спіральна галактика з плоским центральним диском, що складається з спіральних рукавів, і гало, розрідженим зовнішною хмарою зірок. Більшість зірок знаходиться в диску, і їх частота різко падає по його краях. Розмір галактики визначається від точки, де кількість зірок у диску значно зменшується, тобто визначення зірок диска вкрай важливо для обчислення розміру Чумацького Шляху.

Але є нюанс, який може допомогти астрономам. Зірки в диску набагато молодше зірок гало, і можна відрізнити їх одну від одної.

За допомогою спектроскопії дослідники з Астрофізичного інституту на Канарських островах і Національної астрономічної обсерваторії Пекіна вивчили хімічний склад приблизно 4600 зірок і визначили, які з них відносяться до диску, а які — до гало. Результати, опубліковані в журналі Astronomy and Astrophysics, показують, що зірки диска знаходяться від центру галактики набагато далі, ніж вважалося раніше.

Млечный Путь оказался в два раза шире, чем считали астрономыNASA/JPL-CALTECH/R. HURT (SSC/CALTECH)

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button