Земля

Відкриття стародавньої стоянки, де виявлені кістки убитих мамонтів, показало, що люди з’явилися в Америці майже 40 тисяч років тому

Близько 37 000 років тому самка мамонта та її дитинча зустріли свій кінець від рук людей

Археологи з Університету Техасу в США виявили в штаті Нью-Мексико стоянку стародавніх людей, які полювали на мамонтів. Згідно з загальноприйнятою вченими теорією, заселення Америки відбулося через Берингову протоку близько 15-16 тисяч років тому. Нове відкриття показує, що таких заселень було принаймні два, і перше сталося на 20 тисяч років раніше.

NPS

Кістки з місця різання туші показують, як люди перетворювали довгі кістки тварин в леза і спалювали жир на вогні. Головне – це відбувалося на території сучасного штату Нью-Мексико, США — там, де згідно з більшістю археологічних свідчень, людина з’явилася на 20 тисяч років пізніше.

Дослідники виявили безліч предметів зі слідами діяльності людини: скам’янілості з тріщинами від ударів каменем, ножі з кістяних пластівців зі стертими краями і сліди домашнього вогнища. Завдяки вуглецевому датуванню колагену, витягнутого з кісток мамонта, встановлений вік тварин становить від 36 250 до 38 900 років. Це найстаріші сліди, залишені древніми людьми в Північній Америці.

Кістки мамонтів the University of Texas at Austin. Крупний план купи кісток під час розкопок. Ця випадкова унікальна колекція ребер, зламаних кісток черепа, молярів, фрагментів кісток та кам’яних бруківки-це купа сміття від вбитих мамонтів.

Серед інших знахідок комп’ютерна томографія, проведена в центрі рентгенівської комп’ютерної томографії високого дозволу Техаського університету, виявила кісткові лусочки з мікроскопічною мережею переломів, схожі на ті, що зустрічаються в свіжих сколах коров’ячих кісток, і точно розташовані колоті рани для відтоку жиру з ребер і хребетних кісток.

Крім того, хімічний аналіз осаду, що оточує кістки, показав, що обвуглювання виникло в результаті тривалого і контрольованого випалу (обсмажування), а не від удару блискавки або лісової пожежі. Розкопки виявили не тільки кістки мамонтів, а й подрібнені кістки та спалені залишки дрібних тварин та риб (хоча ділянка знаходиться на висоті понад 60 метрів над сусідньою річкою), а також птахів, гризунів та ящірок.

Грунтуючись на генетичних даних корінних народів Південної і Центральної Америки і артефактах з інших археологічних пам’яток, деякі вчені вже припускали, що в Північній Америці було принаймні два основних заселення: культура Хлодвіга — близько 15-16 тисяч десь тому і культура до-Хлодвіга з іншим генетичним походженням.

Дослідники припускають, що відкриття в Нью-Мексико, де виявлені тільки кістяні знаряддя і практично немає кам’яних, підтверджує цю теорію. На думку вчених, дослідження доповнює зростаючий обсяг даних про спільноти культури до-Хлодвіга в Північній Америці, а також надає інструментарій, який може допомогти іншим дослідникам знайти докази, які в іншому випадку могли б залишитися непоміченими.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button