Різне

Солодощі роблять нас дурнішими

solodosci1Безмірне споживання солодощів та напоїв, що містять цукор  на протязі шести тижнів зроблять з нас дурнів. Нове дослідження Каліфорнійського університету (UCLA) з мишами, показало, що дієта з перманентно високим вмістом фруктози уповільнює роботу мозку, погіршує пам’ять і здатність до навчання. Виходить, що солодощі роблять нас дурнішими. Протистояти цьому руйнівному процесу можуть поліненасичені жирні кислоти омега-3. Журнал, що рецензується Journal of Physiology опублікував результати цього дослідження.

“Наші дослідження проілюстрували, що ваш раціон впливає на розумовий процес”, – сказав Фернандо Гомез-Пінілла, професор нейрохірургії з UCLA. “Довгострокове перебування на дієті багатою фруктозою, погіршує можливості мозку з вивчення і запам’ятовування інформації. Але включення в раціон жирних кислот омега-3, дозволить мінімізувати шкоду”.

Цікаво, що попередні дослідження показали, як фруктоза шкодить тілу, спонукаючи до  розвитку таких захворювань як діабет, ожиріння і жирова інфільтрація печінки. Але тільки зараз отримано підтвердження наявності зв’язку між солодощами і роботою мозку.

Команда з UCLA зосередилася на кукурудзяному сиропі з високим вмістом фруктози. Ця недорога рідина в шість разів солодша, ніж тростинний цукор. Її додають в багато продуктів, включаючи безалкогольні напої, приправи і навіть в дитяче харчування.

“Мова не йде про природну фруктозі, яка міститься у фруктах, поряд з важливими антиоксидантами”, – пояснив Гомез-Пінілла. “Наші побоювання викликає кукурудзяний сироп з високим вмістом фруктози, який додається до їжі в якості підсолоджувача та консерванта”.

Вчені досліджували дві групи мишей, яким  вживали водний розчин фруктози протягом шести тижнів. Одна з груп отримувала омега-3 жирні кислоти у формі лляної олії, з метою захисту синапсів – хімічних з’єднань між клітинами мозку, які роблять можливими запам’ятовування і навчання.

Протягом п’яти днів до початку експерименту, миші харчувалися стандартним кормом і двічі в день тренувалися знаходити вихід з лабіринту. Потім їх перевели на експериментальний раціон. Команда протестувала те, наскільки миші справляються з навігацією по лабіринту. Вчені розмістили в ньому візуальні прикмети, які допомагали мишам вивчити і запам’ятати правильний шлях.

Через шість тижнів дослідники протестували здатність мишей згадати шлях і вибратися з лабіринту. Отримані результати здивували вчених.

“Друга група мишей вибралася з лабіринту набагато швидше, ніж миші, які не отримували жирних кислот омега-3”, – сказав Гомез-Пінілла. “Позбавлені омега-3 тварини були набагато повільніші, їхній мозок показав зниження активності синапсів. Клітини їх мозку зазнавали труднощів у взаємозв’язку, що порушувало здатність мислити ясно і згадати шлях, який вони вивчили шістьма тижнями раніше”.

Позбавлені омега-3 миші також демонстрували ознаки несприйнятливості до інсуліну, гормону, який контролює цукор в крові і регулюючому функціонування синапсів в мозку. Більш щільне вивчення мозкової тканини мишей, показало, що інсулін втратив левову частку колишнього впливу на мозкові клітини.

“Отримані нами результати показали, що регулярне вживання ненасичених жирів захищає мозок від негативного впливу фруктози”, – сказав Гомез-Пінілла. “Можна провести аналогію із збереженням грошей в банку. Необхідно створити резерв, з якого ваш мозок зможе брати ресурси в разі виникнення потреби у додатковій енергії і захисту від майбутніх захворювань”.

Натхнення: http://globalscience.ru

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button