Людина

Люди старше 80 років з надмірною масою тіла вмирають пізніше своїх худорлявих однолітків

Вчені з Китаю провели масштабний аналіз, який показав, що люди старше 80 років з індексом маси тіла вище рекомендованої на сьогодні норми мають більш низький рівень смертності. Отримані результати демонструють необхідність переглянути рекомендації щодо ваги для цієї вікової групи.

Показники ІМТ використовують для оцінки того, наскільки вага людини відповідає нормі для її росту. Більшість рекомендацій припускають, що людина з балом вище 25 має надлишкову масу тіла, а ті, у кого бал вище 30, вважаються тими, хто страждає ожирінням.

Сяомін Ши з Китайського центру з контролю і профілактики захворювань в Пекіні і його колеги вивчили ризик смертності більш ніж у 27 тисяч осіб старше 80 років по всьому Китаю з 1998 року. Середній вік людей становив 93 роки, коли вони почали брати участь у дослідженні, потім за ними спостерігали до 2018 року або до смерті (якщо вона сталася раніше).

Команда враховувала кілька факторів, включаючи соціально-економічний статус, освіту і те, чи курила людина.

Рекомендації щодо ІМТ засновані на вимірах, проведених у молодших вікових групах, говорить Ши. За його словами, у міру старіння населення світу важливо забезпечити, щоб ці рекомендації мали сенс і для старших вікових груп.

Попередні аналізи виявили кореляцію між більш високими показниками ІМТ у старших вікових групах і більш низьким рівнем смертності, але це перше дослідження, в якому питання розглядали з таким великим розміром вибірки.

Дослідники виявили, що оптимальний ІМТ для людей старше 80 років становить близько 29. Це обумовлено в основному більш низьким ризиком смерті від не судинних причин, таких як рак або респіраторні захворювання. Крім того, ця група мала низький ризик смерті від серцево-судинних захворювань, хоча цей зв’язок був слабшим. Навіть ті, у кого ІМТ знаходився в діапазоні ожиріння, від 30 до 35, мали більш низький рівень смертності, ніж ті, у кого ІМТ був в діапазоні від 20 до 25.

Як зазначає Ши, неясно, чому більш високий ІМТ пов’язаний з більш низьким рівнем смертності. За його припущенням, це може бути пояснено тим, що у таких людей більш поживна дієта. Він також зазначає, що в цілому показники ІМТ в цій популяції були нижчими, ніж на Заході. Більше 40 відсотків людей старше 60 років у США страждають ожирінням. «Наші результати, швидше за все, не можуть бути екстрапольовані на інші вікові та етнічні групи», — уточнює він.

«Це дослідження підкреслює важливість врахування віку при розгляді зв’язку між ІМТ і смертністю або іншими ризиками для здоров’я”, – пояснює Луїза Баур з Сіднейського університету. Вона каже, що це дослідження не здатне точно сказати, чому надмірна вага може бути пов’язана з поліпшенням стану здоров’я у людей старше 80 років. Дослідник згодна з тим, що це можна пояснити хорошим харчуванням.

«Хоча ІМТ – доступний і недорогий спосіб оцінки стану здоров’я людини, на нього не слід покладатися як на єдину міру здоров’я, — додає Ніколас Фуллер, також з Сіднейського університету. – ІМТ заснований на масі тіла, але ризик захворювання людини пов’язаний з жировими відкладеннями, а не вагою. Важливіше зосередитися на показниках, які більше говорять нам про жир в організмі і про те, де він розподіляється — наприклад, навколо талії, — щоб краще зрозуміти стан здоров’я і ризики».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button