Здоров'я

“Омолодження” кардіологічних захворювань прогресує

Як показало нове американське дослідження, опубліковане в журналі Circulation, в останні десятиліття спостерігається тенденція до збільшення числа випадків серцевих нападів. Причому у молодих жінок недуга розвивається набагато частіше, ніж в інших людей.

Серцево-судинні захворювання (ССЗ) – це група порушень у функціонуванні кровоносної системи в цілому та серця зокрема, в яку входять: гіпертонія (підвищений артеріальний тиск), ішемічна хвороба серця (інфаркт), порушення кровообігу мозку (інсульт), захворювання периферичних судин, вроджена вада серця та інші. За даними ВООЗ, ССЗ є основною причиною смерті в усьому світі.

Однак існують статеві відмінності у поширеності деяких ССЗ. Так, ішемічна хвороба серця (ІХС) – порушення току крові через коронарні артерії – може призвести до серцевого нападу. Раніше вчені встановили, що ІХС більш поширена серед чоловіків будь-якого віку. Тому з часом медичне співтовариство прийшло до висновку, що патології серця і судин – це «чоловічі» хвороби.

Однак недавнє дослідження показало, що від наслідків ІХС набагато частіше помирають молоді жінки. Його очолив доктор Самір Арора (Самір Arora) з Кардіологічного коледжу при Університеті Північної Кароліни (Чапел-Хілл, США). Доктор Арора і його команда вивчили історію хвороби майже 29 тисяч пацієнтів у віці 35-74 років, госпіталізованих з гострим інфарктом міокарда в 1995-2014 роки. Дослідники виявили, що частка молодих пацієнтів з серцевим нападом «неухильно зростала з 27% у 1995-1999 роках до 32% у 2010-2014 роках.

Аналіз також показав, що на початку дослідження частота госпіталізацій молодих жінок становила 21%, а до його кінця – збільшилася до 31%. Крім того, жінки рідше отримували лікування антитромбоцитарними препаратами, бета-блокаторами, коронарну ангіографію і коронарну реваскуляризацію. Нарешті, у жінок був підвищений ризик гіпертонії, діабету і хронічних захворювань нирок у порівнянні з молодими чоловіками.

«ІХС вважається «чоловічим» захворюванням, тому жінки зі скаргами на біль грудей нерідко не отримують своєчасної допомоги, – розповів доктор Самір Арора. – Ба більше, у жінок частіше спостерігаються атипові симптоми захворювання».

Автори дослідження закликають фахівців приділяти увагу скаргам пацієнток і не шкодувати часу на повноцінне обстеження, адже так можна врятувати жінці життя.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button