Земля

Хлібне дерево – найкращий репелент

Хлібне дерево - найкращий репелентХлібне дерево – відомий на островах Тихого океану народний засіб від комах – і справді виявився найпотужнішим протимоскітним репелентом. Вчені з Міністерства сільського господарства США знайшли в його складі три кислоти (капрінову, ундеканову і лауринову), що виконують функції репелентів.

Хімік Чарльз Кентрелл (Charles Cantrell) і його колеги спалювали висушені на сонці зв’язки квітів (як і чинять з ними тубільці) і збирали проби диму на аналіз. Три вищезгаданих речовини (насичені жирні кислоти) як засіб від комах виявилися більш ефективними, ніж ДЕТА, головний репелент, що використовується зараз проти кусючих комах.

Ті ж сполуки, отрмані з хлібного дерева та інших народних засобів, пройшли випробування в рамках другого дослідження, де Кентрелл об’єднав зусилля з Улі Берньє (Uli Bernier), хіміком з відділу з вивчення мух і комарів Центру медичної, сільськогосподарської та ветеринарної ентомології міністерства (Гейнсвілль, Флорида). Добровольці наділи на себе одяг, просочений різними сполуками, і “вийшли назустріч” флоридським комарам – і хлібне дерево знову виявилося вкрай ефективним засобом.

Натхнення: nauka21vek.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button