Екологія

Викиди вуглекислого газу на планеті необхідно скорочувати ще енергійніше

В період з 1991 по 2016 роки океани акумулювали значно більше тепла, ніж вчені враховували у своїх прогнозах. Щоб компенсувати цю обставину і раніше намагатися досягти мети — не дозволити Землі нагрітися більше ніж на 2 градуси до кінця століття — викиди вуглекислого газу в світі повинні бути скорочені на цілу чверть.

Вважається, що глобальне потепління більш ніж на 2 градуси в середньому по планеті призведе до створення так званої «тепличної Землі», в умовах якої температури аж до точки кипіння води можуть стати регулярною характеристикою клімату Землі, а підвищення рівня моря може призвести до затоплення величезних територій.

Ми виявилися неправі

Оскільки раніше при метеорологічних вимірах температура океану не реєструвалася, а також наявні відомості носили неповний або неточний характер, в моделі клімату Землі були внесені необхідні поправки, і тепер учені стверджують, що цей показник вимірює точно.

«Ми вважали, що нам вдасться уникнути більшого потепління клімату і підвищення температур в океані, так і в атмосфері через цю кількість CO2, яку ми випускали в атмосферу», — сказала Лаура Респланді, геолог з Принстона, яка очолювала дослідження, в інтерв’ю виданню Washington Post.

«Але ми були неправі. Планета нагрілася більше, ніж ми думали. Додатковий вуглекислий газ був прихований від нас тільки тому, що ми не враховували його правильно. Але він вже був там, в океані. Підвищення температури океанів, виявлене в ході дослідження, більш ніж у два рази перевищує показники довгострокових оцінок потепління з 1960-х і 70-х років минулого століття і до наших днів», — сказав учений-дослідник професор Пол Дюрак.

Чому ця інформація викликає тривогу?

Океани поглинають більше 90 відсотків надлишкової енергії, що потрапила в атмосферу нашої планети. Через підвищення температури в океанах більше газу, що виділяється з води в атмосферу. «Коли океан нагрівається, він втрачає частину розчиненого газу і випускає його в атмосферу, — сказала Респланді. — Аналогія, яку я постійно наводжу весь час: якщо ви залишите свою газовану воду на сонці, вона видихається, втративши частину газу».

Оскільки моря зберігають додаткову енергію, все більше вуглекислого газу міститься в земній атмосфері. Додаткове тепло, що поглинається світовим океаном кожен рік, більш ніж у вісім разів перевищує річне споживання енергії в світі.

«Це означає, що швидкість потепління і чутливість системи клімату Землі до парникових газів зростає», — заявила дослідник.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Nature.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button