Технології

Австрійці об’єднали сонячну станцію з заправкою для водневих автомобілів

 

В Австрії об’єднали виробництво чистого водневого палива для автотранспорту з використанням електроенергії, що генерується фотоелектричною установкою.

SolHub створює австрійська компанія Fronius, що працює у сфері сонячної енергетики, передає ecotechnica.com.ua.

Прототип такої системи вже працює у науково-дослідному підрозділі компанії.

SolHub, який споруджується зараз у Херцогенбурзі, Нижня Австрія стане частиною SAN Biotech Park – нової водневої фабрики компанії SAN Group. Фотоелектричні модулі розмістять на дахах будівель фабрики. Система електролізерів зможе видавати у середньому близько 100 кг екологічного палива на добу. Їм будуть заправляти водневі автомобілі, що належать фірмі.

Крім цього, SAN Biotech Park повинен грати роль демонстраційного об’єкта, що допомагає привертати увагу інших компаній, яким цікаво отримати подібні комплекси.

SolHub передбачає повну незалежність електролізної установки від мережі. Досягти цього допоможе фотоелектрична система на 1,5 МВт. Така потужність передбачає об’єднання близько 5 тис. сонячних панелей, що займають площу приблизно 9 тис. м2.

Добового обсягу виробництва водню — 100 кг — достатньо для повної заправки 16 стандартних легкових водневих автомобілів, що еквівалентно повному баку водневих вантажівок або автобуса з запасом ходу 1500 км.

Очікується, що перший SolHub введуть в експлуатацію навесні наступного року.

Fronius вкладає значні кошти у розвиток водневої енергетики. Так, найближчим часом Компанія має намір почати будівництво центру компетенцій в австрійському Штайнхаусі. Новий підрозділ займеться проведенням досліджень і розробок, спрямованих на виготовлення систем для отримання і використання водню.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button