Головна / Здоров'я / Використання кондиціонерів загрожує людям новими смертями

Використання кондиціонерів загрожує людям новими смертями

Враховуючи зростаючу температуру повітря на планеті, затребуваність в кондиціонерах буде збільшуватися. Дана обставина, на думку вчених, посприяє зростанню людської смертності.


Зв’язок між популярністю приладів по охолодженню повітря і збільшенням кількості смертей виявили американські вчені з університету Вісконсіна в Мадісоне, чиї доводи на цей рахунок опублікувало видання Science Alert. Логіка вчених зрозуміла: глобальне потепління призведе до збільшення потреби в кондиціонерах, а їх експлуатація, в свою чергу, зробить повітря, яким дихають, ще більш брудним. У цьому випадку на систему енергопостачання ляже серйозне навантаження, що буде означати зростання використання вугілля, нафти і газу, а разом з цим — і кількість твердих часток в атмосфері, які згубно позначаються на здоров’ї.

Саме із забрудненням повітря через мільйони працюючих кондиціонерів дослідники і пов’язують значне підвищення ризику передчасної смерті.

Нагадаємо, в 2017 році медичний журнал Lancet опублікував доповідь учених, в якому стверджувалося, що забруднення навколишнього середовища, включаючи погіршення якості води і повітря, забирає більше людських життів, ніж війни, хвороби або стихійні лиха.

В цей раз вченими була розроблена комп’ютерна модель, яка показала, що до 2050 року споживання електроенергії зросте в три рази, і це збільшить статистику смертності на додаткових 600 смертей щорічно.

 
comments powered by HyperComments