Здоров'я

Нетрадиційна орієнтація пов’язана з активністю певних генів

 

Ідея наявності “гомосексуального гена” викликала справжній фурор в 90-х. Нещодавно було опубліковано нове дослідження, яке продовжує цю лінію, пише The Daily Mail. У 1993 році американський генетик Дін Хэймер встановив: у сім’ях, в яких кілька чоловіків з боку матері мали нетрадиційну орієнтацію, був єдиний ген на Х-хромосомі. Пари братів, що мали нетрадиційну орієнтацію, мали загальну частину на кінці Х-хромосоми. І в цій частині, говорить вчений, розташовувався ген, що визначає гомосексуальну орієнтацію.

heny_500

Пізніше проводилося дослідження, яке зв’язало з гомосексуальністю ще три гена на інших хромосомах. Наприклад, такий ген є на 8-й хромосомі. Але вчених хвилювало не сама наявність генів, а чому вони настільки поширені (від 5 до 11%). Відомо, що у гомосексуальних чоловіків менше дітей. Тоді, згідно з логікою, ці генетичні варіанти з часом повинні зникнути.

Читайте також: Наявність старших братів впливає на сексуальну орієнтацію чоловіка

Мова йде про статеві гени-антагоністи, які ведуть себе особливим чином лише у представників однієї статі. Так, італійські фахівці показали: жінки-родички чоловіків нетрадиційної орієнтації, мали в 1,3 рази більше дітей, ніж родички гетеросексуальних чоловіків. Виходить, “гомосексуальні гени” у чоловіків підвищують ймовірність нетрадиційної орієнтації, а у жінок – підсилюють бажання народжувати більше дітей в більш юному віці.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button