Здоров'я

Викрито 5 найпопулярніших медичних міфів

Багато людей йдуть застарілими приписами лікарів, ефективність яких тепер сумнівна. Експерти вирішили викрити 5 найбільш популярних медичних міфів.

Сумною дійсністю є те, що лікарі не завжди знайомі з новими досягненнями медицини. Деякі ж просто виписують ліки без особливої потреби. Існують і застарілі уявлення, які експерти давно викрили.

Приміром, медики часто вказують на абсолютну заборону поєднання алкоголю з курсом антибіотиків. Виявилося, що лише деякі препарати погано взаємодіють зі спиртним. Це відноситься до цефотетану, метронідазолу, ко-тримоксазол, ізоніазиду. Не рекомендується також тинедазол, лінезолід та еритроміцин. Важливо розуміти, що більшої шкоди завдасть не алкогольний напій, а пропуск часу приймання ліків.

Другим міфом є нібито небезпека гормональних медикаментів. Багато хто боїться побічних ефектів у вигляді набору маси або підвищеної рослинності тіла, але це абсолютно зайве занепокоєння. У разі нестачі гормонів організм може отримати несумісну шкоду, тому варто пройти консультацію у лікаря, який випише необхідні дози.

Також хибним називають існування ліків для підвищення імунітету. Такі Бади або полівітаміни абсолютно марні перед ГРВІ. Єдиною точною профілактикою вчені називають своєчасну вакцинацію, обмеження контакту з хворими людьми і підтримку високої гігієни тіла. Сюди ж відноситься і загартовування.

Антидепресанти не є протипоказаними вагітним і годуючим жінкам. З-за труднощів материнства і виношування дитини мати відчуває великий стрес і схильна до ризику розвитку депресії. Останні дослідження американських учених довели, що ці препарати не принесуть негативного ефекту дитині.

Нарешті, зовсім не варто приймати антибіотики як профілактику. Вони часто завдають сильний удар по печінці, а більшість людей може впоратися з сезонними захворюваннями постільним режимом і питвом рідини. Зазвичай до них варто вдаватися в разі виявлення ангіни, пневмонії або отиту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button