Технології

Винайдена “Таблетка-робот”

Швейцарський виробник лікарських препаратів Novartis незабаром почне тестування “таблетки-робота”, розробленої американським стартапом Rani Therapeutics. В ході клінічних випробувань, які триватимуть протягом наступних 18-24 місяців, одна з найбільших у світі фармацевтичних компаній має намір простежити процес надходження ліків в кров за допомогою інноваційного пристрою.

e231eb4b00c28480e15daa499d269d5a

“Розумна” таблетка (офіційно — “автономна роботизована система доставки”) Rani, що складається з біологічного полімеру і крихітних порожнистих голок з цукру, буде здатна доставити фармакологічна речовина прямо в тонкий кишечник. Вона може використовуватися для лікування хронічних захворювань, таких як цукровий діабет, без допомоги ін’єкцій інсуліну.

Препарати, що застосовуються для лікування діабету, ревматоїдного артриту, остеопорозу, розсіяного склерозу та інших хвороб, не можуть дійти до місця призначення у вигляді звичайних таблеток, так як соляна кислота, що входять до їх складу розщеплює білки, які містяться в шлунковому соці. Прогрес, досягнутий у фармацевтиці за останні 40 років, дозволяє покрити інсулін та інші ліки досить жорсткою оболонкою, щоб вони могли потрапити в тонку кишку. Однак, опинившись там, вони піддаються “атаці” ферментів, в результаті чого до пацієнта доходить лише мала доза препарату.

Читайте також: 

У порівнянні з попередніми розробками, “розумна” таблетка Rani зможе протриматися в шлунку і кишці досить довго, щоб наситити організм людини ліками. Ніякої електроніки в таблетці немає: вона приводиться в дію природними травними процесами, а в якості джерела енергії виступає вуглекислий газ, який виникає в результаті змішування лимонної кислоти і бікарбонату натрію у кишечнику.

У Novartis планують використовувати пристрій для доставки складних біотехнологічних препаратів, які зазвичай вводяться в організм шляхом ін’єкцій. Якщо тести виявляться успішними, компанія має намір ліцензувати технологію Rani для конкретних застосувань.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments