Технології

Протез ноги, керований силою думки

На прес-конференції у Копенгагені ісландська компанія Ossur, що спеціалізується на виробництві протезів, представила протез ноги, керований силою думки. Якщо бути точним, то це — зв’язка з протеза і системи сенсорів. Завдяки технології Implanted MyoElectric Sensor (IMES) людина може керувати протезом Proprio Foot як власною ногою, на рівні рефлексів. Стверджується що у даної системи повністю відсутня затримка, яка має місце в більшості вже існуючих біонічних протезів.

Подібні поширені протези кріпляться до м’язів залишку кінцівки і діють наступним чином: мозок подає сигнал, на який спрацьовує м’яз і нервові закінчення. Протез сприймає ці сигнали і починає працювати. Proprio Foot використовують бездротові сенсори і сам протез не з’єднується з м’язами і нервами. Сенсори імплантуються в м’язову тканину, операція займає близько 15 хвилин, робиться всього один надріз в 1 см. Після процедури можна кріпити протез. Сенсори живляться від магнітних котушок, що знаходяться в протезі. Виробник характеризує котушки як «довговічні», тому пацієнтам не доведеться постійно міняти.

[ads2] Протез випробовується Гудмундуром Олафссоном вже протягом 14 місяців. Він 11 років використовував звичайні протези, а зараз отримав, як він стверджує, практично нову ногу. Чекати протез на ринку варто через 3-5 років.

Джерело: engadget.com

Натхнення: 24gadget.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button