Людина

Кишкові бактерії можуть викликати депресію

Бактерії в кишечнику можуть впливати на психічне благополуччя і навіть викликати депресію, стверджують вчені з Бельгії.

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, приблизно 300 мільйонів людей у світі страждають від депресії, і існує тісний зв’язок між фізичним і психічним здоров’ям. Експерти відзначають, що кишкові бактерії можуть виробляти хімічні речовини, які значною мірою впливають на функціонування мозку.

У ході експерименту були вивчені дані про депресії та зразки стільця 1063 осіб. Дослідники виявили, що у людей, що відчували депресію, були знижені рівні двох типів бактерій. При цьому дані зміни спостерігалися навіть у тому випадку, якщо пацієнти приймали антидепресанти. Ці два типи бактерій володіють протизапальними властивостями, а запалення, як відомо, відіграє важливу роль у виникненні депресивних станів.

Команда вчених також вивчила геноми більш ніж 500 видів кишкових бактерій і проаналізувала їх здатність продукувати набір нейроактивних речовин, що впливають на функцію мозку. Фахівці виявили з них кілька речовин, які могли б виробляти з’єднання, пов’язані з різними психічними процесами.

Попри те, що експеримент показав чіткий зв’язок між рівнем певних бактерій в кишечнику і психічним благополуччям людини, це не значить, що одна річ безпосередньо викликає іншу, підкреслюють дослідники. Розуміння того, як кишечник і мозок пов’язані між собою, знаходиться на ранніх стадіях, тому отримані результати не можна вважати остаточними. Надалі вчені сподіваються розробити спеціальну дієту для лікування депресії, щоб люди могли уникнути використання антидепресантів.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments