Людина

Високі амбіції можуть підвищити ризик розвитку проблем з серцем

Зрозуміло, що наявність амбіцій є хорошим способом просування по кар’єрних сходах. Але американські вчені з Університету Юти попереджають, що високі амбіції і владолюбство можуть негативно позначитися на здоров’ї.

1-20-03-2015-600-337

Проведене дослідження показало, що люди, готові піти на все, щоб піднятися по кар’єрних сходинах, мають більш високий ризик серцевих проблем. Однак для людей, які вже дісталися до вершини своєї кар’єри і стали шанованими особистостями, цей ризик знижується.

Фахівці опитали близько 500 людей для оцінки впливу на здоров’я різних типів особистості в ході декількох досліджень. Зокрема, вчені порівняли ворожо-домінуючий стиль особистості і дружелюбно-домінуючий стиль. Відповідно до назви свого типу особистості, ворожо-домінуючі люди повідомили про великі рівні ворожості, агресії і міжособистісному стресі. Вимірювання тиску 180 студентів показало, що ворожо-домінуючі люди мали значне збільшення артеріального тиску при взаємодії з домінуючим партнером.

Читайте також: У чоловіків, які люблять гостру їжу, тестостерон зашкалює

Дослідники відзначили, що підвищення артеріального тиску через стрес збільшує ризик захворювань серця. В іншому дослідженні 94 молодих подружніх пар було виявлено, що вороже домінування серед чоловіків було пов’язано з більш високим артеріальним тиском, але не серед жінок. Жінки з дружелюбно-домінуючим типом мали нижчий кров’яний тиск, але не чоловіки. Серед 154 людей більш старшого віку (63 роки) дружелюбно-домінуючий стиль був пов’язаний з більш рідкісними конфліктами і більшою підтримкою.

Таким чином, ворожо-домінуючий тип особистості був пов’язаний з отвердінням артерій у чоловіків і жінок, що, в свою чергу, підвищує ризик розвитку серцево-судинних проблем, відзначають фахівці.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button