Людина

Вчені з’ясували, як важка робота впливає на відносини в сім’ї

Антрополог зі США Бенджамен Трамбл (Benjamin C. Trumble), взявши за основу приклад болівійських аборигенів, встановив, що важкий робочий день чоловіка покращує сімейні відносини ввечері.

1-20-03-2015-600-408

Було досліджено рівень гормонів в організмі болівійських аборигенів, які присвятили себе полюванні. У них брали проби слини вранці (перед відходом на полювання), під час полювання і відразу після повернення додому. Виявилося, що чим важчим і насиченішим був робочий день того чи іншого мисливця, тим більшу турботу він був схильний виявляти, повернувшись до сім’ї.

Причина цього криється у виробленні таких гормонів як тестостерон і окситоцин. Перший, як відомо, є основним чоловічим статевим гормоном і пов’язаний з агресивною поведінкою і змаганням. А ось гормон окситоцин відповідальний за любов, турботу і взаємодопомогу. Фахівці з’ясували, що чим вище піднімався рівень тестостерону днем, тим більший був показник окситоцину ввечері.

Читайте також: Високий рівень тестостерону робить чоловіка хорошим батьком

Вважається, що ці гормони один з одним конфліктують, проте в даному прикладі видно їх взаємодію. Вся справа в соціальних функціях. Днем мисливець повинен бути агресивний, а після повернення додому, навпаки, проявляти турботу про своїх близьких.

Раніше інша група дослідників встановила, що головний чоловічий гормон тестостерон сприяє ослабленню імунної системи. Таким чином, жіноча імунна система краще реагує на захворювання, що дозволяє легше їх переносити.

Гормони тестостерон і окситоцин також дають можливість деяким тваринам ефективніше відновлювати працездатність м’язів. А от наскільки проведене дослідження актуально у випадку з офісними співробітниками, для яких характерна монотонна робота – сказати важко.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button