Людина

Високий рівень окситоцину в організмі робить людей гіперчутливими до чужих емоцій

Високий рівень відомого “??гормону кохання” окситоцину робить людей гіперчутливими до чужих емоцій, встановили канадські вчені. Результати новітнього дослідження були опубліковані в журналі Emotion.

Команда фахівців з Університету Конкордіа вивчила 82 дорослих людей без ознак аутизму, шизофренії або інших неврологічних захворювань. Половина учасників вживала інтраназальний окситоцин, в той час як інша частина піддослідних приймала плацебо. Потім учені попросили добровольців пройти тест на точність емоційної ідентифікації. Тест містив завдання на порівняння різних фотографій осіб, що відображали різні емоційні стани.

oksytocyn_resized

У результаті було виявлено, що учасники, які приймали окситоцин, помітили велику інтенсивність емоцій у запропонованих фото в порівнянні з учасниками, що приймали плацебо.

У багатьох випадках окситоцин призначають тим пацієнтам, які страждають від легкої форми соціального неспокою, наприклад, від тривоги перед співбесідою. Автори вважають, що гормон буде ефективним засобом для пацієнтів, що мають серйозні труднощі в процесі соціалізації.

“Попередні дослідження на аналогічну тему продемонстрували, що гормон окситоцин може допомогти людям з аутизмом і шизофренією більш ефективно взаємодіяти з оточуючими. Справа в тому, що окситоцин активізує в мозку області, відповідальні за виконання соціальних функцій”, – пояснює доктор Крістофер Кардозо (Christopher Cardoso), провідний автор роботи. “При цьому результати нашого дослідження свідчать, що у здорових людей надмірна кількість окситоцину може викликати гіперчутливість до емоцій інших людей”.

В іншому дослідженні вчені з’ясували, що окситоцин по праву називається “гормоном любові”, оскільки здатний стимулювати центр задоволення в головному мозку, збільшуючи суб’єктивне сприйняття привабливості партнера і сприяючи зміцненню моногамних відносин.

Якщо ж вам поки не вдалося активізувати у вашої пасії “гормону любові”, завітайте на сторінку Сергія Садковського та Олега Ідеала. Визнанні експерти в любовних стосунках порекомендують вам http://exback.ru/ в себе. Покрові рекомендації допоможуть здобути об’єкт вашого жадання, налагодивши в подальшому стійкі та довготривалі відносини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button