Людина

Чоловіки, які перебувають у шлюбі, мають міцніші кістки

Раніше вчені довели, що шлюб знижує ризик виникнення серцево-судинних захворювань і підвищуються шанси на виживання при раку. Тепер ж дослідження показало, що шлюб також благотворно позначається на чоловічих кістках, при умові, що вони одружилися після 25 років.

odruzenyi_muzchtna_resized

Дослідники виявили, що представники сильної статі, які перебувають у шлюбі або довгострокових відносинах, мають сильніші кістки, ніж ті, чиї шлюби розпалися. Проте вік, в якому чоловік зв’язав себе узами шлюбу, також є важливим фактором. Ті, хто надів шлюбний перстень до 25 років, мають слабкіші кістки, ніж ті, хто пішов до вівтаря пізніше.

Дослідження, опубліковане в журналі “Остеопороз Інтернешнл”, не знайшло такої ж закономірності для жінок в шлюбних стосунках. Серед чоловіків, які одружилися до 25, дослідники виявили значне зниження міцності кісток хребта. Причому, чим раніше був укладений шлюб, тим слабшими виявилися кістки.

“Дуже ранній шлюб шкідливий для чоловіків, швидше за все, через стреси і необхідності забезпечувати сім’ю”, – сказав співавтор дослідження доктор Арун Карламангла.

Також автори зазначають, що ті, хто одружується рано, ймовірно, будуть менш освіченими, що призводить до більш низької оплати праці, а отже, зводити кінці з кінцями таким чоловікам буде складніше.

Це перший випадок, коли історія і якість шлюбу були пов’язані зі здоров’ям кісток, каже старший автор дослідження, доктор Каролін Крандалл, професор медицини в Каліфорнійському університеті.

“Дуже мало відомо про вплив соціальних чинників (крім соціально- економічних) на здоров’я кісток. Гарне здоров’я залежить не тільки від способу життя і звичок, таких як підтримка здорового харчування, але і від інших соціальних аспектів життя, таких, як шлюб і якість відносин “, – сказала вона в інтерв’ю Mail Online.

У дослідженні були використані дані, зібрані в Сполучених Штатах в період з 1995 по 1996 роки. Участь у ньому взяли люди у віці від 25 до 75 років. Учасники дослідження були опитані знову в 2004-2005 роках. Дослідники також використовували сканери, щоб визначити щільність і здоров’я кістки, а також вивчили інші фактори, такі як ліки і ставлення до здоров’я.

Як говорять дослідники, зв’язок між шлюбом і здоров’ям кісток був очевидний в хребті, але не в стегнах, можливо, через відмінності у складі кісток.

Натхнення: fedpost.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button