Технології

Високотехнологічна деревина може зберігати температуру в будинку

Науковці з Університету Меріленд змогли створити матеріал, який дозволяє зробити деревину високотехнологічною. Дані характеристики допоможуть зберігати температуру в будинку.

Вчені розповіли, що суть розробки полягає в тому, щоб видалити з деревини речовини, які характеризують здерев’янілі стінки рослинних клітин, робилося це за допомогою звичайного перекису водню. Частина складається з целюлози, яка відбиває сонячне світло і поглинає досить низькі рівні інфрачервоного випромінювання. У результаті всередині будівлі температура залишиться комфортною для людини. Також фахівці виявили, що високотехнологічний матеріал може поглинати тепло, яке було вироблено в приміщенні.

Оброблена деревина має міцність на розтяг приблизно 404 мегапаскалі, що робить її практично в 9 рази сильніше, ніж у звичайному вигляді. Високотехнологічну деревину можна порівняти з металевими конструкційними матеріалами, в тому числі і зі сталлю. Учені вирішили дізнатися, скільки енергії може заощадити створений матеріал. Вони змоделювали заміну зовнішніх стін на деяких будинках, в результаті чого з’ясувалося, що деревина допомогла знизити потреби в охолодженні на 20-35%.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments