Всесвіт

Високотехнологічний телескоп створює 3D-зображення Всесвіту

Новий інструмент телескопа, що дозволяє вдивлятися в космос і створювати тривимірний вигляд Всесвіту, пройшов перше велике випробування в Європейській обсерваторії у високогірній пустелі Чилі.

55muse-image-orion-nebula_500

Після десяти років проектування та розробки, інструмент під назвою Multi Unit Spectroscopic Explorer (MUSE) успішно зробив свої перші зображення глибокого космосу для створення 3D-картини раннього Всесвіту. Встановлений на Very Large Telescope (Дуже великий телескоп, VLT) в Чилі, MUSE може як вивчати, так і знімати глибини космосу.

Ця мозаїка туманності Оріона була створена за допомогою Дуже Великого Телескопа і його спектрографа MUSE в березні 2014 року.

Читайте також: Телескоп Kepler виявив 5 копій Землі

MUSE використовує 24 спектрографа для розділення світла на складові його кольору (спектри), щоб зібрати зображення і спектри різних областей неба. Дослідження цих кольорів може дати уявлення астрономам про склад і рух різних об’єктів.

MUSE також використовує метод, відомий як інтегральна спектроскопія поля, що дозволяє астрономам вивчати властивості різних регіонів об’єкта одночасно. Застосовуючи техніку для галактик, наприклад, вона може показати не тільки їх хімічний склад, а й детальну інформацію про їх обертання.

Після установки на Unit Telescope 4, один зі складових Very Large Telescope, MUSE захопив тестові зображення далеких галактик, яскравих зірок та інших об’єктів на початку 2014 року. Дані були випущені раніше цього місяця на семінарі 3D2014 в Німеччині.

На додаток до своєї власної технології, MUSE також використовує переваги передової адаптивної оптики на базі телескопа. Технологія, яка допомагає видалити атмосферні спотворення із зображень телескопа, і тим самим MUSE зазначає, що адаптивна оптика сприяє значному поліпшенню різкості зображення.

Читайте також: Планетарна туманність від всевидючого Хаббла

MUSE буде продовжувати досліджувати вік Всесвіту. Формування галактики, хімічні властивості і рух є головними науковими цілями інструментів. MUSE зможе вивчати планети і зірки в Сонячній системі, а також області зореутворення в Чумацькому Шляху і далеких галактиках.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button