Людина

Вивчення іншої мови стимулює ті ж частини мозку, що і секс

Міжнародна група дослідників під керівництвом Ентоні Родрігес Формелло (Antoni Rodr?guez Fornells) з Науково-дослідного інституту біомедицини в Барселоні (Іспанія) і Університету Отто фон Геріке (Німеччина) провела експеримент, в ході якого було встановлено, що в процесі вивчення нових слів іноземної мови активізується ділянки мозку, відомі як вентральний стріатум (ventral striatum) – ця частина мозку працює в моменти, коли людина грає в азартні ігри, займається сексом або їсть шоколад. Результати незвичайного експерименту опубліковані в журналі Current Biology.

foto_cikavosti_28.10.2014-08_resized

Давно відомо, що освоєння іноземної мови активує кору головного мозку, але поки немає точної карти задіяних ділянок. У новому дослідженні європейських фізіологів взяли участь 36 дорослих людей. В ході експерименту учасники вирішували лінгвістичні завдання, а також брали участь в азартній грі. Результати дослідження показали, що в обох видах діяльності були задіяні одні і ті ж відділи мозку, що, можливо свідчить про наявність емоційної складової процесу запам’ятовування нових слів, стимулюючої постійний розвиток людської мови.

Відповідно до цієї теорії, нові механізми, що виникають в процесі еволюції людської мови, можуть бути пояснені прив’язкою до старих підкіркових областей мозку, відповідальними за отримання задоволення. Можливо, саме ця обставина сприяє зміцненню мотивації людини в процесі вивчення нової мови, оскільки ця діяльність природним чином пов’язана з позитивними емоціями.

Читайте також: Чому корисно вивчати іноземні мови?

Ентоні Формелло, провідний автор дослідження, зазначив в інтерв’ю каталонському щоденнику La Vanguardia, що метою дослідження було з’ясувати, якою мірою діяльність людини по вивченню мови здатна активізувати природні зони задоволення в головному мозку. Теоретично дуже привабливо, що ця теорія може пояснити, як розвивалася людська мова.

За словами вчених, результати дослідження допоможуть пояснити, в чому полягає причина не втрати з віком бажання людей запам’ятовувати нові слова і розвивати методи комунікації. Отримані результати також можуть бути використані для розробки нового методу лікування людей, що зазнають труднощів в оволодінні мовою.

Натхнення: scientificrussia.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button