Людина

Вчені: Посмішка не завжди говорить про позитивні реакції

В ході проведення масштабного дослідження вчені з’ясували, що посмішка людини не завжди говорить про позитивні реакції на ту чи іншу подію. Психологи задіяли у своїй науковій роботі 90 студентів-випускників чоловічої статі.

За словами авторів дослідження, посмішки з різними соціальними функціями надають різний вплив на активність осі гіпоталамо-гіпофізарного наднирника (HPA). Тоді вони сприймаються в якості оціночного зворотного зв’язку в стресових ситуаціях. В ході вимірювання рівня кортизолу в слині учасників вчені виявили, що в порівнянні з усмішками «нагорода» і «аффіліація», які посилюють поведінку, існують і негативні реакції. Вони нагадують негативний словесний зворотний зв’язок.

Автори також виявили, що люди з більш високою варіабельністю серцевого ритму — зміною часу між кожним серцевим ритмом, показали більш тонкі відповіді на різні посмішки. Мінливість показника була пов’язана з точністю розпізнавання осіб.

Отримані дані свідчать про те, що посмішки не обов’язково являють собою позитивний невербальний зворотний зв’язок і можуть впливати на соціальні взаємодії людей, які їх сприймають.

Кнопка «Наверх»
Закрыть