Наука

Вівці впізнали на фотографіях обличчя Барака Обами і Емми Вотсон

Дослідним шляхом учені довели, що вони вміють запам’ятовувати людські обличчя. Фахівці Університету Кембриджа провели дослідження, в рамках якого тваринам спочатку показували фотографії знаменитих людей, а потім намагалися з’ясувати, чи зможуть вівці впізнати їх.

Виявилося, що після перегляду фотографій світових знаменитостей, вівці з легкістю впізнали обличчя Емми Вотсон і Джейка Джилленхола, редактора новин BBC Фіони Брюс і колишнього президента Америки Барака Обами.

Автор цікавого дослідження Джені Мортон розповіла, що спочатку вчені хотіли з’ясувати, чи вміють парнокопитні розпізнавати двовимірні об’єкти. Для цього восьми тваринам з двох екранів показували фотографії акторів, співаків і політиків, а потім винагороджували їх їжею.

Потім перед ними вивісили фотографії тих осіб, які вже показували, але під іншим кутом і знімки незнайомих людей. У більшості випадків вівці підходили до тих фотознімками, на яких були зображені побачені ними раніше люди.

За словами дослідників, вівці можуть розпізнати не тільки людину, але і впізнати інших тварин, якщо вони бачили їх раніше. Аналогічні здібності розпізнавання інших звірів демонструють і деякі слони.

Кнопка «Наверх»