Наука

Всесвіти з двома вимірами можуть бути жилими

Вчені Каліфорнійського університету і Массачусетського технологічного інституту прийшли до висновку, що закони фізики у Всесвіті з двома просторовими і одним часовими вимірами допускають існування живих організмів. Про це повідомляється в прес-релізі на Phys.org.

Дослідники в рамках скалярної теорії гравітації продемонстрували хибність поглядів, згідно з якими у двомірному Всесвіті не діють сили тяжіння, що грають важливу роль в появі життя. Крім того, вони показали, що в такому просторі можлива поява досить складних структур, аналогічних двовимірних нейронних мереж. Такі мережі мають бути побудовані за модульним принципом, щоб виключити перетину, а також володіти іншими специфічними математичними характеристиками.

Заведено вважати, що тривимірний простір необхідно для підтримки життя. У всесвіті з великою кількістю вимірювань закони Ньютона не будуть працювати належним чином, і виникнення стійких орбіт будуть заважати невеликі збурення. Вважалося, що всесвіти з меншим числом вимірювань також не придатні для життя. Таким чином, існування людей в тривимірному просторі пояснюється сильним антропним принципом, згідно з яким тільки у всесвіті зі спостережуваними властивостями можуть виникати складні живі організми.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button